Arsuz /Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı

                                                                                

Mimarlık öğrencilerinin yerinde deneyimleme yöntemiyle mimarlığı paylaşmaları kapsamında, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde katılımcı bir şekilde mekânların, alanların düzenlenmesi için TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi, Kayseri Şubesi, Malatya Şubesi ,Mersin Şubesi, Samsun Şubesi ve Van Şubesi tarafından Hatay’ın Arsuz ilçesinde, kıyı şeridinde bulunan Belediye tarafından değerlendirilecek olan TCDD arazisine katılımcı bir yöntemle fikir geliştirilmesi ve Arsuz tarihi merkezinde koruma ve yaşatma önerilerinin şekillenmesi amacıyla   Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı düzenlenmektedir.


Arsuz Antik dönemin bir liman kenti olarak tarihte Rhosus, Rhosospolis ve Port panel olarak adlandırılmıştır. Antik çağlardan günümüze deniz doğa mekân ve tarihle gelişen ve ismini sevdiği kadının adından alan gül anlamında bu yerleşimin tarihi ve mekânsal potansiyelinin açığa çıkarılması, kültürünü öğrenme ve yaşama yönelik teknik geziler ve sosyo-kültürel etkinliklerle (forum, söyleşi, atölye çalışmaları, konserler vb.) yürütülecek olan Arsuz/Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı’na katılım için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017’dir. Mimarlık öğrencileri başvurularını kayıtlı oldukları düzenleyici Şubelere yapacaklardır. Kampa katılmaya hak kazanan öğrenciler 11 Eylül 2017 tarihinde açıklanacaktır. 

 
Kamp süresince konaklama Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecektir. Kampa katılım ücretsizdir. Güz kampı kapsamında Arsuz’a gidiş-dönüş ulaşım organizasyonu Şubelerce yapılmayacak olup katılımcılarla Hatay Arsuz’da buluşulacaktır. Katılımcı ve kolektif üretim beklentisi içerisinde olunan güz kampında, başvurucular Şubeleri tarafından belirlenen kamp kurallarını ve kolektif üretim süreçlerini kabul etmiş olacaklardır. Kamp programının detayları ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

Öğrenci Üyelerimizin bilgisine sunarız.

Başvuru formu için: 

http://vanmimod.org.tr/upload/file/92304199arsuz_basvuru_formu_159830f9a0bc23.docx