Arsuz /Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı Sonuç Bildirgesi Yayınlanmıştır

ARSUZ /RHOSUS “DENİZ, MEKÂN, DOĞA, TARİH”

MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ GÜZ KAMPI

Mimarlık öğrencilerinin yerinde deneyimleme yöntemiyle mimarlığı paylaşmaları kapsamında, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde katılımcı bir şekilde mekânların, alanların düzenlenmesi için TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi, Kayseri Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi ve Van Şubesi tarafından Hatay’ın Arsuz ilçesinde, kıyı şeridinde bulunan Belediye tarafından değerlendirilecek olan rekreasyon alanına katılımcı bir yöntemle fikir geliştirilmesi ile Arsuz tarihi merkezinde koruma ve yaşatma önerilerinin şekillenmesi amacıyla düzenlenecek Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı ‘nın başvuru sonuçları açıklanmıştır.

Mimarlar Odasına bağlı 10 Şubenin ortaklığında düzenlenecek olan Güz kampına Türkiye genelinde 37 üniversiteden toplam 183 öğrenci başvurmuştur. Arsuz Antik dönemin bir liman kenti olarak tarihte Rhosus, Rhosospolis ve Port panel olarak adlandırılmıştır. Antik çağlardan günümüze deniz doğa mekân ve tarihle gelişen ve ismini sevdiği kadının adından alan gül anlamında bu yerleşimin tarihi ve mekânsal potansiyelinin açığa çıkarılması, kültürünü öğrenme ve yaşama yönelik teknik geziler ve sosyo-kültürel etkinliklerle (forum, söyleşi, atölye çalışmaları, konserler vb.) yürütülecek olan Arsuz/Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılıma hak kazanan öğrencilerin listesi ,

ASİL LİSTE:

1.AYLİN TOPCU

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

2.BERİVAN TURAN

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

3.BERKUTAY COŞKUN

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

4.BEYZA ÖZYÜREK

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

5.BİLAL UĞUR LİMAN

ATILIM ÜNİVERSİTESİ

6.CAN KALINSAZLIOĞLU

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

7.CELAL ATAŞ

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

8.DAMLA AKIN

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ

9.DANYAL KAYA

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

10.DİLAN ABLUK

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

11.DİLARA KAYAPINAR

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

12.DUYGU DENİZ İZCİ

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

13.EKİN ÜNLÜ

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

14.ELİF TASASIZ

MİMAR SİNAN GSÜ.

15.ELİF YAZICI

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

16.FATMA METİN

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

17.FURKAN ALİSİNOĞLU

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

18.FURKAN MUSTAFA ŞAHİN

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

19.GÜLŞAH BİRLER

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

20.GÜLŞAH KENDİRCİOĞLU

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

21.HALİL RÜSTEM DOĞRU

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

22.HATİCE DOĞAN

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

23.HELİN GÜLAY YÜKSEL

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

24.İLAYDA ÇALIŞGAN

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

25.İLKNUR İNAÇ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

26.KERİM ZORLU

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

27.KÜBRA GÜLHAN

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

28.MEHTAP ASLANYÜREĞİ

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

29.MÜBERRA KALENDER

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

30.NADİDE HİÇYAKMAZER

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

31.NEFİSE SATA

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

32.ÖZLEM BÜYÜKTAŞ

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

33.SEDAT YAZICI

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

34.SELCAN POLAT

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

35.SELEN ŞAHİN

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

36.SENA KELEŞ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

37.SEYHAN YEŞİLMEN

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

38.TUĞBACAN KAYNAK

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

39.TURGAY BOZMAÇ

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

40.VOLKAN LENK

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

41.YASEMİN USTA

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

42.ZEYNEP BERFİN ERSAYIN

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

43.ZEYNEP ESMER

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ


YEDEK LİSTE:

1.
ABDULKADİR SÖNMEZ
MERSİN ÜNİVERSİTESİ
2.
AHMET KÖKÇAM
ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
3.
ASALOY AMANBAYEVA
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
4.
BARIŞ BERK
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
5.
BERFİN KAMBÜRE
MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ
6.
BUKET PAYİR
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERİTESİ
7.
DAMLA SOYLU
ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
8.
DEMET KARAALİ
MERSİN ÜNİVERSİTESİ
9.
DİLŞATNUR BİLİR
ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
10.
DURAK ÖĞÜTCAN
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
11.
DUYGU DAMLA AYHAN
İZMİR YÜKSEK T.E
12.
EBRU GÖZTEPE
MERSİN ÜNİVERSİTESİ
13.
ELİF BAĞIŞ
YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ-
14.
ELİF TASASIZ
MİMAR SİNAN GSÜ
15.
ESRA NUR ÖZDOĞAN
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ
16.
GİZEM PARLAK
HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
17.
GÜLŞAH ERTUŞ
YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
18.
HİLAL SAKARYA
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
19.
İLAYDA SENA AKGÜL
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
20.
MAHMUT KARANFİL
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
21.
MEDET GALYAN
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
22.
MELEK İREM HAMDERİ
MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ
23.
MERVE GÖV
HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
24.
MUHAMMED ALİ UÇKAÇ
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
25.
MUHAMMET SEFA ÖZTÜRK
ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
26.
MUSTAFA DAL
HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
27.
NAİM TANERİ
YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
28.
ÖMER ENES BAŞARAN
MERSİN ÜNİVERSİTESİ
29.
REFİK BUĞRAHAN ER
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
30.
SEDA KAYA
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
31.
SEVGİ ALTUN
ODTÜ
32.
ŞURZAN ARPA
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
33.
TACETTİN ULAŞ DAYLAN
YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
34.
TÜLAY HASPULAT
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
35.
YASEMİN GELİR
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERİTESİ
36.
YILMAZ YAKUT
MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ
37.
YUSUF ERKAN
NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ
38.
ZOZAN EREN
MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ